Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Siły Lądowe Edelweiss

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 26 sierpnia 2022, 09:54 ...te czarne patki są magiczne. :)
Naniosłem na mundur by można było zobaczyć jak się komponuje...
uniform z patkami.png
uniform z patkami.png (879.61 KiB) Przejrzano 790 razy
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

W sumie bardzo dobrze to leży na tym mundurze. Chyba czarne zostaną ogólnowojskowymi patkami. ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zdecydowanie współgrają, oj tak!
Mnie nic do szczęscia już nie trzeba. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

Chociaż chciałbym zobaczyć dla Stoßtrupp dwie patki. Jedna niebieska z szarotką (prawa) bo piechota górska, a lewa czarna z czaszką. 🤗
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 26 sierpnia 2022, 23:07 Chociaż chciałbym zobaczyć dla Stoßtrupp dwie patki. Jedna niebieska z szarotką (prawa) bo piechota górska, a lewa czarna z czaszką. 🤗
Mówisz i masz...

1/ Patka niebieska
piechota górska.png
piechota górska.png (923.27 KiB) Przejrzano 752 razy
2/ Patka czerwona np. dla artylerzystów
artyleria.png
artyleria.png (920.06 KiB) Przejrzano 752 razy
3/ Czarna z czaszką
czaszka.png
czaszka.png (877.77 KiB) Przejrzano 752 razy
4/ Mieszana jak chciałeś... moim zdaniem takie mieszanie kolorów słabo wygląda. Lepiej chyba zrobić z jednej strony szarotkę, a z drugiej czaszkę, ale na tym samym podkładzie.
mix.png
mix.png (940.77 KiB) Przejrzano 752 razy
Podmiana kolorów to żaden problem... jednego bym unikał czyli żółtego. Mam koncepcję kolorystyczną na mundur lotniczy - szaroniebieski z żółtymi patkami (zawsze mi się to zestawienie kolorystyczne w Luftwaffe podobało).
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

Jednak dwie czarne, na jednej czaszka, na drugiej szarotka będzie fajnie wyglądało.

Co do żółtego mam to samo skojarzenie i ciagle będzie mi się to kojarzyło z Lotnictwem.

Mundury zaczynaja się robić bardzo fajne. Przechodząc do kolejnych kwestii bo pewnie zaczniesz je robić Rononie to widziałbym wszystkie akcesoria do munduru w kolorze brązowym. Czarna skóra jest dość typowa, a ja jednak mam jakieś zboczenie do brązowego pasa i brązowych rękawiczek.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
Tak sobie przeglądałem stare zdjęcia, to akurat dotyczy polskich oficerów niższego szczebla, ale mam kilka pytań:
1.Czy w edelwajskich mundurach w grę wchodzi tylko pas na biodrach, czy taki na ramię również?
Świetnie wygląda tam ten orzełek!
2.Co to jest za symbol na lewej kieszeni?
3.Co robimy ze spodniami? Klasyk czy "pufki"? :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 699
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 27 sierpnia 2022, 09:01 Mundury zaczynaja się robić bardzo fajne. Przechodząc do kolejnych kwestii bo pewnie zaczniesz je robić Rononie to widziałbym wszystkie akcesoria do munduru w kolorze brązowym. Czarna skóra jest dość typowa, a ja jednak mam jakieś zboczenie do brązowego pasa i brązowych rękawiczek.
No cóż... ja tęz mam do brązowego pewien sentyment - co prawda w wojskach lądowych to słuzyłem tylko "za szweja", bo jako zawodowy w lotnictwie, ale zaczynałem w takich czasach gdzie buty i pas były brązowe w "zającach", a czarne w lotnictwie. Sądzę, że możemy w Edelweiss przyjąć własnie taki schemat.
Heinz-Werner Grüner pisze: 27 sierpnia 2022, 10:30 1.Czy w edelwajskich mundurach w grę wchodzi tylko pas na biodrach, czy taki na ramię również?
Koalicyjka jako element munduru oficerskiego i ewentualnie podoficerskiego może być jak najbardziej... kwestia decyzji Piotra. Ja tylko wykonawcą jestem... jednak sądzę, że jako element munduru typowo wyjściowego. Bo przy codziennym/polowym miałaby sens gdyby była "w drugą stronę"... wtedy podtrzymuje pas gdy oficer/podoficer nosi kaburę z pistoletem.
Heinz-Werner Grüner pisze: 27 sierpnia 2022, 10:30 2.Co to jest za symbol na lewej kieszeni?
Słabo widać, ale zapewne odznaka pułkowa.
Heinz-Werner Grüner pisze: 27 sierpnia 2022, 10:30 3.Co robimy ze spodniami? Klasyk czy "pufki"?
Dla mnie bez znaczenia... dostosuję się.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2022, 20:53 przez Ronon Dex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

Wg mnie można postawić na dwa rozwiązania regulaminowe. Zarówno pas z koalicyjką, albo tak zwany pas z szelkami jaki wykorzystywali carscy oficerowie. Zarówno jeden jak i drugi wariant mógłby być regulaminowy.

Co do samych spodni uważam, że oficerowie już chodziliby w bryczesach, a podoficerowie i szeregowi chodziliby w prostych spodniach.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 27 sierpnia 2022, 13:20 Wg mnie można postawić na dwa rozwiązania regulaminowe. Zarówno pas z koalicyjką, albo tak zwany pas z szelkami jaki wykorzystywali carscy oficerowie. Zarówno jeden jak i drugi wariant mógłby być regulaminowy.

Co do samych spodni uważam, że oficerowie już chodziliby w bryczesach, a podoficerowie i szeregowi chodziliby w prostych spodniach.
Wariant spodniowy mi się podoba.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Landstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości