Lotnictwo

Siły Powietrzne Edelweiss

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Lotnictwo

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Ze względu że nie ma nic o lotnictwie, to ja o nim wspomnę. Więc ogólnie miałem z samolotami taki zamysł:
a)Albo iść w niemieckie samoloty, ze względu na ich bardzo dobre uzbrojenie.
b)Albo iść w japońskie samoloty, które charakteryzowały by się bardzo dobrą mobilnością, a że mamy góry, to dlatego wziąłem to pod uwagę.


Jak chodzi o ilość samolotów, to widziałbym je w ilości od 8 do 12.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 03 lutego 2022, 16:58 Ze względu że nie ma nic o lotnictwie, to ja o nim wspomnę. Więc ogólnie miałem z samolotami taki zamysł:
a)Albo iść w niemieckie samoloty, ze względu na ich bardzo dobre uzbrojenie.
b)Albo iść w japońskie samoloty, które charakteryzowały by się bardzo dobrą mobilnością, a że mamy góry, to dlatego wziąłem to pod uwagę.


Jak chodzi o ilość samolotów, to widziałbym je w ilości od 8 do 12.
Jako, że jestem fanem lotnictwa, ale tylko w takim kontekście, że lubię ich dostojność i unikatowość, to jestem w stanie się dostosować, pod warunkiem, że faktycznie każdy będzie "unikatowym".
O co mi chodzi...
Ty wybierasz model,opisujesz parametry itd, ale ja bym chciał prowadzić ścisłą ewidencję. Co przez to rozumiem.
Na przykład Ja dostaje samolot oznaczony numer XXX, Ty XXY i każdy z nas ma prawo do malowań indywidualnych.
Nie wiem jeszcze jak ale obiecuję, że będzie to działało. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Można zrobić numerację, jak najbardziej. Jednak robiłbym to na zasadzie kolejnościowej czyli np.samolot 033Ede,
034Ede itd.

Ze względu że były by za dużo tych Niemców w naszym kraju, to jeśli inni obywatele Edelweiss, nie mieli by problemu, to wzorowałbym się na samolotach japońskich jednak. A przyda nam się to w górach do szybkich manewrów oraz nurkowań samolotów.

Czyli podsumowując-siły lądowe byłyby niemiecko-własne(np.Maulwurf). A siły powietrzne byłyby wzorowane na Japonii. Co wy na to?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 03 lutego 2022, 20:19 Można zrobić numerację, jak najbardziej. Jednak robiłbym to na zasadzie kolejnościowej czyli np.samolot 033Ede,
034Ede itd.
System numercji zostanie oczywiście opracowany!A co Ty myślałeś. ;)
Leszek Ebe-Grüner pisze: 03 lutego 2022, 20:19 Ze względu że były by za dużo tych Niemców w naszym kraju, to jeśli inni obywatele Edelweiss, nie mieli by problemu, to wzorowałbym się na samolotach japońskich jednak. A przyda nam się to w górach do szybkich manewrów oraz nurkowań samolotów.

Czyli podsumowując-siły lądowe byłyby niemiecko-własne(np.Maulwurf). A siły powietrzne byłyby wzorowane na Japonii. Co wy na to?
Ja wręcz upraszam o to, by spróbowac bazować na japońskich jednostkach latających (tylko nie tych pokroju "pokemon" ;) )

Dla mnie to założenie jest do zaakceptowania. Co tu dużo pisać, meine Sohn, ojciec pozwala. Bierz deskę kreślarską i rysuj , projektuj i działaj!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Joachim Cargalho »

Herr Gruner, nawiązanie do pokemonów ubodło moje serce... :(
Pomysł na unikatowe malowanie każdego samolotu jest fajny. Tak samo, jak decyzja o wzorowaniu się na modelach japońskich.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 04 lutego 2022, 08:03 Herr Gruner, nawiązanie do pokemonów ubodło moje serce... :(
Pomysł na unikatowe malowanie każdego samolotu jest fajny. Tak samo, jak decyzja o wzorowaniu się na modelach japońskich.
W domu mam fanatyczkę, więc tak mi sie skojarzyło. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Joachim Cargalho »

Tym bardziej nasze krecie oddzialy muszą być Digda! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Cóż, będzie trzeba zbudować lotnisko. Mamy do wyboru 3 opcje:
-słabo rozwinięte: Po prostu będzie zbudowana jakaś chatka przy polu, który jest blisko lasu.
-średnio rozwinięte: Podstawowy budynek do zarządzania lotniskiem jest. pole jest duże i się takie lotnisko zmieści. Istnieje pas startowy, jednak nie betonowy, a taki bardziej starodawny. I posiada 1 mały hangar.
-bardzo dobrze rozwinięte: Jest w niej profesjonalna stacja kontroli lotu. Pole będzie ogromne po wycięciu kawałka lasu, są 3 pasy startowe-2 mniejsze i 1 większy, oczywiście wszystkie są betonowe. Są 3 duże hangary, które pomieszczą trochę samolotów. Ponadto będzie też dodatkowy budynek szkoły pilotów. I co najważniejsze, pasy startowe będą oświetlane!

W zależności od wyboru, będą trwać pracę. W przypadku słabo rozwiniętej, tak naprawdę możliwość jest już jutra tam postawienia chatki. W przypadku drugiej możliwości to budowa wszystkiego zajmie 4 dni. Jednak w przypadku najdroższego i najbardziej czasochłonnego, aczkolwiek najbardziej nowoczesnego lotniska, budowa zajmię.... 2 tygodnie minimum...

Także Ojcze, wybór należy do ciebie.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Femme Mystere »

A co myślicie o tym, by lokalizacje mogły być "upgrade'owane"? Zaczynamy od budowy lotniska polowego, ale wydając punkty będzie można rozwijać przepustowość?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Lotnictwo

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Jak już miały by być "upgrade'owane" to za pomocą po prostu pieniędzy. Jest to o wiele prostsze rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Luftstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości