Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Wśród wysokich Gór Południowych największym miasteczkiem jest Grünerwald. Mieszkańcy to w znacznej części żołnierze i społecznosć związana z branżą militarną. Nie znaczy to, że jest ono smutne i nudne, wręcz przeciwnie. Tętni radosnym życiem z icznymi kawiarniami i wspaniałymi, uśmiechniętymi ludźmi.
Gdy tylko trafisz do dzielnicy mieszkalnej Grindelwald od razu będziesz chciał w niej zamieszkać. Urocze małe kamienniczki, od których wprost nie da się oderwać wzroku.
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Roman Schädel »

Mieszkanie nr 17 Romana Schädela
W małej kamienicy blisko centrum w mieszkaniu nr 17 mieszka Roman Schädel. Mieszkanie jest małe i skromne, godne przyszłego samotnego żołnierza. Żołnierz do koszarów może dojeżdżać tramwajem.
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 października 2022, 09:04 przez Roman Schädel, łącznie zmieniany 1 raz.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12023
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witamy ponownie! To dla nas zaszczyt! Proszę sprawdzić pod łóżkiem, tam zapewne schował się misio. Co do podjęcia prób powstania kościoła to zobaczymy jak się sprawa rozwinie. ;)

W życiu nie spodziewałem się dzisiaj Pańskiego powrotu, a jużna pewno nie z koloratką pod szyją! No, ale oczywiście cieszę się bardzo!

Proponuje wypić na spokojnie herbatkę z sąsiadami, wypytać co u nich słychać i zakasać rekawy do roboty! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schriftsteller
Powieściopisarz
Posty: 12
Rejestracja: 11 listopada 2022, 18:48

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Roman Schriftsteller »

Roman Schriftsteller pisze: Historia ta zaczęła się dawno temu, gdy @Roman Schädel dopiero uczył się życia w Edelweiss. Jego pojawienie się wzbudziło niezwykłe zainteresowanie - nie tylko prawych obywateli Kotliny ale również rodzimych rzezimieszków, którzy w zagubionym przybyszu szukali łatwej ofiary. On sam z kolei nie mógł być niczego świadomy...

Urządził swoje mieszkanie nieco modernistycznie, a centrum salonu zajmował Franz - pluszowy miś, który wzbudził zainteresowanie wielu. Damy piszczały na jego widok, Panowie choć przechodzili obojętnie, zerkali ukradkiem na pluszowy pyszczek jegomościa.

Wraz z remontem, który został przeprowadzony w mieszkaniu, Franz utracił swoje miejsce w centrum i został wrzucony do szafy. Jakiś czas później, zniknął na zawsze...
2 listopada 1922 r. nastąpiło włamanie do mieszkania Romana Schadela, podczas którego nie zniknęło nic oprócz Franza. Zrozpaczony właściciel rozpoczął poszukiwania na własną rękę, gdyż jako wojskowy zwiadowca znał się na tej robocie. Sprawa jednak stawała się coraz bardziej zagadkowa, aż w końcu zaczęła dochodzić do innych śledczych, którzy odnajdując misia, chcieli zapewnić sobie sławę po wsze czasy.

Obrazek



* * *

- Jestem gotowy pomóc - powiedział niespodziewany przybysz, który otworzył drzwi mieszkania chwilę po dwukrotnym zapukaniu.
Płaszcz ociekał mu wodą, która wsiąknęła podczas spaceru po mieście. To był parszywy, deszczowy dzień - niepodobny do większości wiosennych chwil.
- Jestem Ingall Lutter - wyciągnął rękę na przywitanie.
- Zajmuję się sprawą Franza. Chciałbym pomóc go znaleźć - zaczął rozmowę i choć oczekiwał na przyzwolenie, mówił w sposób, jakby miała to być tylko formalność.

W tym czasie napychał tytoniu do fajki, którą chwilę później podpalił.
- Herr Schadel, powiem wprost... Ludzie różne plotki wywlekli już w tej sprawie. Teraz to już nawet nie wiadomo jak ten Misio wyglądał - powiedział poważnie i zapytał - może mógłbyś go opisać, Herr?
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Roman Schädel »

Ksiądz biskup gefrajter Schädel bardzo ucieszył się wizytą śledczego. Nadal brakowało mu misia Franza. Za każdym razem, gdy odwiedzał swoje mieszkanie nr 17, patrzył na pusty fotel, na którym zwykle siedział pluszak i żal ściskał jego serce.
-Jak wyglądał? - odparł śledczemu. - Całkiem normalnie. Ot, zwykły brązowy miś. Nieduży, z lekko klapniętym uszkiem i o smutnych czarnych jak węgielki oczkach. Darzyłem go sentymentem, bo dała mi go mała dziewczynka, której rodzinę oswobodziłem z rąk zbrodniczego reżimu von Schwarzengrau w Suderlandzie. Zanim jeszcze zamieszkałem w Edelweiss. Przypominał mi dawne życie. Ale cóż, nie ma misia teraz. Ktoś go zabrał, lecz nie wiem, w jakim celu. Nie ma on przecież żadnej wartości...
Obrazek
@Roman Schriftsteller
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Roman Schädel »

Dawno mnie tu nie było. Trochę się zakurzyło. Może warto zrobić domową kaplicę w jednym pokoju...
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12023
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 10 września 2023, 19:19 Dawno mnie tu nie było. Trochę się zakurzyło. Może warto zrobić domową kaplicę w jednym pokoju...
Zły pomysł...Ja to bym widział raczej tutaj miejsce schadzek niczym Tinderowa aplikacja. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Roman Schädel »

Heinz-Werner Grüner pisze: 10 września 2023, 23:29
Roman Schädel pisze: 10 września 2023, 19:19 Dawno mnie tu nie było. Trochę się zakurzyło. Może warto zrobić domową kaplicę w jednym pokoju...
Zły pomysł...Ja to bym widział raczej tutaj miejsce schadzek niczym Tinderowa aplikacja. ;)
Za czasów początków relacji z moją realną żoną raz skorzystaliśmy z takiego mieszkania na godziny, żeby poświętować pewien ważny dla nas dzień. Do tej pory się zastanawiamy czy tam nie było jakiś kamer. :D :lol:
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12023
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 11 września 2023, 08:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 10 września 2023, 23:29
Roman Schädel pisze: 10 września 2023, 19:19 Dawno mnie tu nie było. Trochę się zakurzyło. Może warto zrobić domową kaplicę w jednym pokoju...
Zły pomysł...Ja to bym widział raczej tutaj miejsce schadzek niczym Tinderowa aplikacja. ;)
Za czasów początków relacji z moją realną żoną raz skorzystaliśmy z takiego mieszkania na godziny, żeby poświętować pewien ważny dla nas dzień. Do tej pory się zastanawiamy czy tam nie było jakiś kamer. :D :lol:
No to grube wyznanie! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Roman Schädel »

Cóż, niestety nasz kraj realny to problemy z mieszkalnictwem. Dla nas już zakończone, ale wielkim wysiłkiem. A to mieszkanko nr 17 to muszę jakoś fajnie wykorzystać. Albo knajpkę otworzyć. Zobaczymy.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Femme Mystere »

Wynajem na godziny xD
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 12023
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung nr 17 (mieszkanie Romana Schädela)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Skoro już mowa o wynajmie na godziny, to "siedemastka" już nie będzie miała najlepszej opinii. XD

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grindelwald Mietshäuser - strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość